Przewodniczący Obwodowych Komisji Wyborczych w Los Angeles wzywają opozycję do respektowania wyników wyborów.

Przewodniczący z Protokołami Wyników Głosowania.

Przewodniczący z Protokołami Wyników Głosowania.

W roku 2015 w Los Angeles odbyły się trzy akty wyborcze, 10 maja 1-sza runda wyborów prezydenckich, 24 maja 2-ga runda wyborów prezydenckich i 25 października wybory parlamentarne. Podobnie jak w innych okręgach wyborczych w Polsce i zagranicą wybory odbywały się według demokratycznych reguł i zasad, a komisje wyborcze i wyborcy nie zgłaszali zasadniczych problemów.

NIE dla siłowego obalenia rządu!

NIE dla siłowego obalenia rządu!

 

 

 

22 grudnia 2016 roku trzej Przewodniczący Obwodowych Komisji Wyborczych w Los Angeles spotkali się przed budynkiem, w którym mieściły się ich komisje w pomieszczeniach Konsulatu Rzeczpospolitej Polskiej, aby potwierdzić ważność wyborów oraz wezwać partie opozycyjne PO i Nowoczesna do zaprzestania negowania ich wyników. W grupie tej byli: Jan Michał Małek, Przewodniczący OKW w 1-szej turze wyborów prezydenckich, Tomasz Jełowicki, Przewodniczący OKW w 2-giej turze wyborów prezydenckich i Leszek Pawlik, Przewodniczący OKW w wyborach do Sejmu.

NIE dla okupacji Sejmu! NIE dla negowania wyników wyborów!

NIE dla okupacji Sejmu! NIE dla negowania wyników wyborów!

 

Przewodniczący przynieśli ze sobą protokoły Wyników Głosowania w Obwodach, którym przewodniczyli, aby przypomnieć Polakom w Polsce i za granicą, że każde z tych głosowań wyłoniło zdecydowanych zwycięzców. Niestety, ponad rok po wyborach partie opozycyjne oraz wspomagany przez nie ruch KOD wciąż nie mogą pogodzić się z ich wynikami. Od kilku dni porzucili oni wszelkie pozory przestrzegania prawa rozpoczynając okupację sali plenarnej Sejmu i wzywając do siłowego obalenia rządu. Poza Sejmem dołączyli do nich uzbrojeni emeryci PRL-owskiej służby bezpieczeństwa pod hasłem „Grzeczni już byliśmy”. Po próbie zerwania obrad Sejmu przez okupację mównicy i stanowiska Marszałka posłowie opozycji odmówili opuszczenia sali plenarnej i ogłosili, że okupacja będzie kontynuowana w czasie Swiąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

KOD: zaprzestańcie wzywania do przemocy i terroru!

KOD: zaprzestańcie wzywania do przemocy i terroru!

 

W międyczasie agresywni zwolennicy opozycji dopuszczają się fizycznych ataków na członkach partii rządzącej PiS. Obywatele Polski muszą zjednoczyć się przeciwko aktom przemocy i antydemokratycznemu zachowaniu opozycji. Mamy nadzieję, że nasz zdecydowany protest przeciwko łamaniu prawa przez opozycyjne partie PO i Nowoczesną (opozycyjna partia Kukiz 15 nie dołączyła do antydemokratycznych protestów, a PSL ogłosiła, że je opuszcza) zmobilizują społeczeństwo polskie do poparcia legalnego rządu Premier Beaty Szydłpracującego nad realizacją programu wyborczego.

Czytanie listu Instytutu Polonia do Ambasadora RP.

Czytanie listu Instytutu Polonia do Ambasadora RP.

 

 

Wybory Mają Konsekwencje!

 

 

 

 

 


Uwaga: Prosimy kliknąć na zdjęcie by zobaczyć wersję HD.Categories: In the USA, News, Our Point of View, Poland In the News, Polonia Today, Recommended Articles