36.82 F
California
February 20, 2020
In the U.S.

List do Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
al. J. Ch. Szucha 23, 00-580 Warszawa

Pan Minister Witold Waszczykowski

 

Polonia Instytut Logo2

 

 

 

Szanowny Panie Ministrze,

 

Jesteśmy członkami organizacji Polonia Institute (www.poloniainstitute.net). Reprezentujemy konserwatywno-patriotyczne poglądy i popieramy wynikające z tych poglądów cele, których realizacja pomaga w uzdrowieniu obecnej sytuacji w Polsce. Uważnie obserwujemy sytuację w Polsce, śledzimy źródła wydawane w jezyku polskim i innych, a szczególnie w języku angielskim. Utrzymujemy bezpośrednie kontakty z rodzinami i przyjaciółmi w Polsce oraz z osobami z administracji rządowej. Śledzimy również wydarzenia światowe, które mają wpływ na sytuację Polski.

Piszemy ten list by wykazać naszą solidarność z Panem Matthew Tyrmandem, którego darzymy wielkim szacunkiem i uznaniem. Znamy jego liczne artykuły i wystąpienia w mediach polskich i zagranicznych, oraz działalność na rzecz Polski. Mieliśmy okazję osobiscie z nim współpracować. Ze smutkiem i niepokojem przyjęliśmy wiadomość o przerwaniu współpracy z Matthew Tyrmandem przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Rozumiemy, że Pan Tyrmand był niezależnym i nieodpłatnym doradcą i zdajemy sobie sprawę że MSZ korzystało z jego pomocy na nieformalnych zasadach.

Wartość opinii Pana Tyrmanda jest cenna z powodu jego wiedzy i doświadczenia, oraz niezaprzeczalnego celu jakim jest dobro Polski. Chcielibyśmy zaapelować o kontynuowanie współpracy z Panem Tyrmandem, którego opinie według nas wyrażaja rzeczywisty obraz ścierających się ze sobą ideologii oraz sił politycznych na arenie europejskiej oraz światowej. Pragniemy zwrócić uwagę, że kręgi z których wyszły ataki na Matthew Tyrmanda są tymi samymi kręgami, które atakują polski rzad, a więc motywy są takie same.

Pan Matthew Tyrmand prawidłowo i trafnie ocenia siły polityczne Stanów Zjednoczonych oraz kandydatów na urząd prezydenta. Wyrażamy ten pogląd w imieniu wielkiej rzeszy Polonii amerykańskiej, uważnie i z bliska obserwującej scenę polityczną w USA.

W obecnej chwili przeprowadzane są na polski rząd ataki i wiele wskazuje, iż bedą się one nasilać. Wybrana przez rząd polski droga, popierana przez wiekszość Polaków, jest sprzeczna z ideą Polski której życzą sobie przywódcy Unii Europejskiej, oraz być może również następna administracja Stanów Zjednoczonych.

Polska potrzebuje anglojęzycznych obrońców i uznanych w świecie komentatorów, pełniących rolę doradców dla MSZ. Ogromnie cenna jest w tym zakresie erudycja, kontakty oraz uznanie jakie posiada Pan Matthew Tyrmand na arenie międzynarodowej.

Apelujemy o podtrzymanie współpracy z Panem Matthew Tyrmandem.

 

W imieniu Polonia Institute,

 

Leszek Pawlik, CEO

leszek_pawlik@poloniainstitute.net

Related posts

Chris Zawitkowski PAC resolution

admin

Complaint on Andrea Mitchell

admin

Educating Polonia Children

admin

Polonia Institute Letter to His Excellency Ambassador of Poland

admin

The Chairmen of Election Commissions in Los Angeles demand the opposition in Poland to live up to election results.

admin

Legal Objections to Bills S.447 and H.R.1226

admin

1 comment

Avatar
Bozena Lesniowski November 1, 2016 at 6:04 am

W pelni zagadzam die z trescia listu i podpisuje sie. Nagonka na p.Tyrmanda jest wynikiem jego efektywnej pracy na rzecz Polski.
Bozena Lesniowska
socjolog,ekonomista wieloletni CEO banku w NJ.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy